НАЧАЛО

28.11.2019

Държавно първенство по шахмат Дряново 2019


СКИ“Пираните“ участва с трима състезатели, на 25 място Радко Диков в група А , 12 място Николай Димитров група Б и на 28 място Радослав Тошев група Б. 

Държавно първенство по шахмат Дряново 2019

В периода 21.11 – 24.11.2019 г., в почивна станция „Поп Харитон“, гр. Дряново се проведе държавното първенство по шахмат за хора с нарушено зрение. Състезанието се проведе в три категории – мъже група А – 26 шахматисти, група Б – 38 участника и жени – 20 състезателки. Игра се по швейцарската система, в девет кръга при мъжете и седем кръга при жените.

СКИ“Пираните“ участва с трима състезатели, на 25 място Радко Диков в група А , 12 място Николай Димитров група Б и на 28 място Радослав Тошев група Б. Оставаме с надежда и добра подготовка да запазим поне присъствие в група А. Призовите места и шамионите за 2019г. по шах са както следва:
Мъже група А;
1. Петко Пътев – СК „Успех“ – София,
2. Расим Низам – СК „Изгрев“ – Пловдив
3. Стоян Стойков – СК „Успех” – Варна,

Мъже група Б;
1. Божидар Тодоров, СК „Феникс“, Монтана,
2. Валентин Тонов, СК „Успех“, Дряново,
3. Атанас Иванов, СК „Феникс“, Монтана

При жените Група “Ц“;
1. Кънка Витова – „Пауталия-спорт 2005” – 6,5 т.,
2. Илинка Дилкова – СКИ „Витоша” – 6,0 т.,
3. Байрие Емин -– СКИ „Витоша” – 5,0 т.,

Ето и подробното класира на всички взели участие в съответните групи.

Крайно класиране мъже група „А“:

 

Място Име Спортен клуб
1 Петко Асенов Пътев СК „ Успех” София
2 Расим Ахмед Низам СКЛУ „Изгрев“ Пловдив
3 Стоян Ганев Стойков СКС „Успех” Варна
4 Стоян Славов Стоянов СКИ „Ямбол 99” Ямбол
5 Димитър Иванов Хинев СКС „Успех” Варна
6 Тодор Стефанов Георгиев СКХУ „Бялата лястовица” Габрово
7 Венко Ганев Атанасов СКС „Успех” Варна
8 Милко Денчев Кичуков СКЛУ „Изгрев“ Пловдив
9 Александър Йорданов Тодоров СКХЗУ- Плевен
10 Феим Якуб Саид СКХЗУ „Светлина” Шумен
11 Йордан Кирилов Георгиев СК „Достоен живот” Благоевград
12 Николай Петров Колев СК „ Вая” Бургас
13 Фахредин Хасанов Ахмедов СКХЗУ „Светлина” Шумен
14 Фикри Халилов Мехмедов СКИ „Дунав 2013” Русе
15 Светослав Димитров Димитров СК „ Вая” Бургас
16 Иван Йорданов Митин СК „Успех” София
17 Любомир Петков Иванов СКЛУ „Изгрев” Пловдив
18 Петър Станев Кисьов СКЛУ „Изгрев” Пловдив
19 Митко Демирев Георгиев СКС „Успех” Варна
20 Борислав Георгиев Лазаров СКХЗУ“Пауталия спорт 2005″Кюстендил
21 Банко Костов Томов СКХУ „ Успех” Дряново
22 Васил Ганчев Димитров СКХЗУ „Верея” Стара Загора
23 Ненчо Тодоров Обретенов СКХУ „ Успех” Дряново
24 Джебир Нахид Джебир СКИ „Витоша” София
25 Радко Иванов Диков СКИ „ Пираните” София
26 Джейхун Мустафа Пехливан СК „Вая” Бургас

Крайно класиране мъже – Група „Б“:

Място Име Спортен клуб
1 Божидар Петров Тодоров СКХЗУ „ Феникс” Монтана
2 Валентин Цветанов Тонов СКХУ „ Успех” Дряново
3 Атанас Велков Иванов СКХЗУ „ Феникс” Монтана
4 Димо Владимиров Ангелов СКХУ „Доростол 2011” Силистра
5 Никола Маринов Илиев УСК Болид” София
6 Пламен Младенов Стоилов СКСГ „Вихър” Варна
7 Динко Георгиев Даскалов СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ Кюстендил
8 Александър Асенов Костов СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ Кюстендил
9 Красимир Костадинов Кръстев СКСГ „Вихър” Варна
10 Росен Кирилов Седефчев СКИ „Кракра” Перник
11 Огнян Ивов Сербезов СК „Вая” Бургас
12 Николай Георгиев Димитров СКИ „ Пираните” София
13 Йордан Димитров Йорданов СКХУ „Успех” Дряново
14 Марин Щилянов Маринов СКИ „Ямбол 99” Ямбол
15 Любомир Крумов Траянов СК „ Пирин спорт-2013” Благоевград
16 Иван Иванов Драганов СК „Вая” Бургас
17 Цветомир Бориславов Йосифов СКХЗУ „Светлина“ Шумен
18 Румен Иванов Трендафилов СКИ „Кракра” Перник
19 Васил Недялков Бозов СКХУ „ Раховец 2011” Горна Оряховица
20 Пламен Кирилов Петров СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ Кюстендил
21 Николай Василев Йорданов СКХЗУ „Светлина“ Шумен
22 Ганчо Илиев Пенев СКИ „Дунав 2013” Русе
23 Иван Ангелов Пухлев СКИ „Дунав 2013″ Русе
24 Венцислав Кирилов Анакиев СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ Кюстендил
25 Стефан Райчов Димитров СКИ „Кракра” Перник
26 Денчо Маринов Марков СКИ „Дунав 2013” Русе
27 Николай Асенов Живков СКИ „Витоша“ София
28 Радослав Атанасов Тошев СКИ „Пираните” София
29 Добромир Йорданов Удрев СКХУ „Доростол 2011” Силистра
30 Теодор Асенов Бояджиев СК „Туида-незрящи“ Сливен
31 Димитър Иванов Гвоздейков СКИ „Дунав 2013” Русе
32 Владимир Пенев Маринов СКИ „Дунав 2013” Русе
33 Сабри Алиев Хатибов СК „Туида-незрящи“ Сливен
34 Калчо Генчев Калчев СКИ „Дунав 2013” Русе
35 Теньо Жечев Тенев СК „Туида-незрящи“ Сливен
36 Георги Борисов Аладжов СКХУ „ Раховец 2011” Горна Оряховица
37 Михаил Пламенов Петров СКСГ „Вихър” Варна
38 Стоян Великов Налджиев СКИ „Витоша” София

Крайно класиране Група „Ц“жени:

Място Име Спортен клуб
1 Кънка Георгиева Витова СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ Кюстендил
2 Илинка Георгиева Дилкова СКИ „Витоша” София
3 Байрие Сали Емин СКИ „Витоша” София
4 Верка Стоянова Костандовска УСК „ Болид” София
5 Веса Сярова Начкова СКХУ „Успех” Дряново
6 Мария Георгиева Гатева СКЛУ „Изгрев” Пловдив
7 Кина Крумова Дамянова СКИ „Кракра” Перник
8 Райна Николова Вучкова СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ Кюстендил
9 Росица Атанасова Русева СКХУ „Доростол 2011” Силистра
10 Недялка Желязкова Стойкова СКС „Успех” Варна
11 Димитрина Ганева Стойкова СКС „Успех” Варна
12 Недялка Митева Стойнова СКС „Успех” Варна
13 Теодора Любомирова Христова СКХУ „Успех” Дряново
14 Силвия Миткова Чаушева СКИ „Витоша” София
15 Радка Янева Ангелова СК „Вая” Бургас
16 Ели Иванова Кушнеренкова СКИ „Витоша” София
17 Василка Иванова Кичукова СКХУ „Успех” Дряново
18 Румяна Тодорова Русева СКИ „Дунав 2013” Русе
19 Стойка Иванова Георгиева СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ Кюстендил
20 Атанаса Михайлова Димитрова СКИ „Кракра” Перник